TARİHÇE

1976 'dan günümüze...

Orman ürünleri sektörünün önde gelen yonga levha ve kontrplak imalatçılarından biri olan Setaş AŞ’ye ait fabrika dönemin Başbakanı Süleyman Demirel’in açılış kurdelesini kesmesiyle 1 Ağustos 1976 tarihinde Kütahya’nın Simav ilçesinde faaliyete başlamıştır. Fabrikanın kurulumunda halka açık bir Anonim Şirketi olan Setaş’ın yanında tüm Simav halkının katkıları büyük önem arz etmektedir.


Uzun yıllar Avrupa standartlarında yerli sunta ve kontrplak üreten fabrika Türkiye’de mobilya ve inşaat sektöründe tamamlayıcı bir ürün olarak sektörün gelişimine katkıda bulunmuş ve uzun yıllar sektöre hizmet etmiştir.

Gelişen teknolojiler ve açılan yeni yüksek kapasiteli fabrikaların pazara girmesi ile sunta faaliyetine ara verme kararı almıştır.

Koyuncuoğlu Şirketler Topluluğu olarak 01.02.2020 yılında %80 hissesinin Koyuncuoğlu ailesine ait olan “Setaş A.Ş.“den kiralama yolu ile fabrikayı devir alıp günümüzün önemli yapı ürünü olan OSB, plywood, kereste ve palet hattını modern makineler ile geliştirerek bu önemli sektöre adım atmıştır.

Koyuncuoğlu Şirketler Topluluğu, mevcut makinelerin bakım ve onarımlarını üstlenmesinin yanında fabrikaya yerli yabancı birçok makina teçhizatı da ekleyerek günümüz piyasasının gözde ürünü olan OSB, Plywood, Kereste, Palet üretiminde yerli ve milli SETBOARD, SETPLY, SETTIMBER, SETPALLET markalarını Avrupa standartlarında ülkemize kazandırmıştır. 
Koyuncuoğlu Entegre Ağaç Sanayi bu sektördeki öncüleri olan Kadant, Dieffenbacher, Steinman ve birçok yerli ve yabancı makina üreticisi ile çözüm ortaklığı yapmaya devam etmektedir.

Koyuncuoğlu Şirketler Topluluğu
Yeşilbağlar, Yeşilbağlar Mahallesi, E-5 Yanyol, Azim Sk. No:6/2, 34893 Pendik/İSTANBUL
info@koyuncuoglu.com.tr 
444 3 462

Information

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Iste, assumenda officiis saepe eaque ullam nihil voluptatem, est eveniet neque quis, sequi officia sint non sunt. Incidunt rem harum excepturi? Magnam. Lorem

ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Iste, assumenda officiis saepe